ویتامین E دومین ماده مغذی است که در رژیم غذایی آمریکایی ها کمتر از حد مورد نیاز مصرف می شود. این امر می تواند سبب بروز مشکلاتی شود زیرا ویتامین E یک ماده مغذی محلول در چربی است که دارای خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. احتمالاً برخی راهکارهای تغذیه ای به منظور افزایش جذب ویتامین E می تواند به تامین ویتامین E مورد نیاز افراد کمک کند.

ویتامین E همراه با چربی های رژیم غذایی جذب می شود و اغلب در روغن ها، دانه ها و آجیل ها یافت می شود. تخم مرغ یک ماده غذایی غنی از مواد مغذی و حاوی اسیدهای آمینه ضروری، اسیدهای چرب غیر اشباع، ویتامین های B و مقدار کمی ویتامین E است.

نتایج مطالعه ای که اخیراً انجام و در مجله The Journal of Nutrition منتشر شده نشان می دهد افزودن تخم مرغ کامل پخته به یک سالاد رنگارنگ میزان ویتامین E جذب شده از سبزیجات توسط بدن را افزایش می دهد. در این مطالعه متقاطع تصادفی 16 مرد جوان با میانگین سنی 24 سال و میانگین نمایه توده بدنی (BMI) 24 شرکت کردند. این افراد مقدار یکسان سالاد حاوی 3 گرم روغن کانولا را بدون تخم مرغ و یا همراه با 75 یا 150 گرم تخم مرغ پخته دریافت کردند.

در مطالعه فوق محققان دریافتند هنگامی که 3 تخم مرغ کامل به سالاد اضافه می شود جذب ویتامین E به میزان 4 تا 7 برابر بیشتر می شود. جدید بودن این مطالعه به این است که در آن جذب ویتامین E به جای اینکه از مکمل ها که حاوی مقادیر بالای ویتامین E هستند اندازه گیری شود از مواد غذایی اندازه گیری شده است.

نتایج حاصل از این مطالعه نشان می دهد چگونه یک ماده غذایی در صورت مصرف همزمان می تواند سبب بهبود ارزش غذایی ماده غذایی دیگری شود.

نتیجه عملی: مصرف کنندگان به راحتی می توانند با افزودن تخم مرغ به سالاد حاوی سبزیجات رنگارنگ رژیم غذایی خود را بهبود بخشیده و جذب ویتامین E را از غذا افزایش دهند.